Полтавский институт свиноводства УААН Інститут свинарства (м. Полтава) заснований Всесоюзною академією сільськогосподарських наук (м. Москва) у серпні 1930 року на базі зоотехнічного факультету і факультету індустріалізації сільського господарства Полтавського сільськогосподарського інституту, згідно наказу по Народному Комісаріату землеробства СРСР за №156 від 10 липня 1930 року, як Всесоюзний науково - дослідний Інститут свинарства.
В 1944 р. його було перейменовано в Полтавський науково - дослідний інститут свинарства з виконанням функцій головного координатора наукових досліджень в галузі свинарства країни. В 1991 році він отримує статус Українського науково-дослідного інституту свинарства. З 1993 року інститут підпорядкований Українській академії аграрних наук (УААН). В 2000р. йому присвоєно ім’я академіка О.В.Квасницького (Постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2000р. № 1116).
На першому етапі діяльності колектив вчених інституту, під методичним керівництвом талановитого дослідника професора О.П. Бондаренка, заклав основу зоотехнічної науки щодо вдосконалення місцевих неполіпшених генотипів свиней. В результаті була виведена та апробована (1940р.) миргородська порода свиней, яка стала однією з районованих в Україні.
Тут на чолі з академіком О.В.Квасницьким здійснені фундаментальні дослідження по вивченню фізіології травлення у свиней, результати яких стали теоретичною основою для подальшої розробки оптимальних норм годівлі. Ним вперше в світі ще в 1950 році одержані поросята - трансплантати.
Поряд з цим вирішувались проблеми відтворення, кормовиробництва, годівлі та утримання свиней.
В інституті почали свій науковий шлях і працювали такі відомі вчені, як Б.І. Левицький, О.І. Овсяніков, М. І. Матієць, М.А. Коваленко, М.О. Симон, Д. Я. Василенко, М. Т. Балашов, С. І. Кутіков, А.Х. Кащенко, Ф. К. Почерняєв, А. Т. Мисик, В.А. Коваленко, В. П. Коваленко, А.І. Завірюха, Г. В. Проваторов та ін. |